عمده فروشی دخانیات | خرید عمده محصولات دخانی

 ددر دنیای امروز، خرید اینترنتی نیز جایگاه خاصی در زندگی روزمره مردم جای پیدا کرده است. قبلا برای خرید محصولات به صورت حضوری به فروشگاه‌ها و مغازه مراجعه می‌کردیم. امروزه سهولت انجام خرید اینترنتی موجب شده آن را به خرید حضوری ترجیح دهیم. از این رو هرکسی هر محصولی را که بخواهد، حتی به صورت عمده می‌تواند آنلاین سفارش داده و دریافت کند.

دخانیات چیست؟

سیگار

به محصولاتی که از انواع توتون و تنباکو تهیه می‌شوند، همچون سیگار، دخانیات می‌گویند. می‌توان گفت هر ماده‌ای که تمام یا بخشی از آن، از توتون یا تنباکو تهیه شده باشد، جزء دسته‌بندی دخانیات قرار می‌گیرد. استفاده از دخانیات و قرار گرفتن در معرض دود توتون و تنباکو باعث ایجاد انواع مختلفی از سرطان و همچنین بیماری‌های قلبی و تنفسی می‌شود. همچنین استفاده از دخانیات، باعث پوسیدگی دندان‌ها خواهد شد. همچنین کشاورزی توتون و تنباکو برای محیط‌زیست مضر است، زیرا توتون و تنباکو بیش از سایر محصولات کشاورزی مواد مغذی خاک را می‌بلعند و اغلب برای کشت نیاز به استفاده از سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی دارند. برای عمده فروشی دخانیات باید برخی قوانین را رعایت و مجوزهای لازم را دریافت کنید، در ادامه به برخی از نکات اشاره خواهیم کرد.

آشنایی با گیاه تنباکو

تنباکو

تنباکو گیاهی بومی مربوط به قاره آمریکا است که تا ۲ متر رشد می‌کند. هم اکنون این گیاه در سراسر جهان قابل کشت است و بسیاری از کشورها در مصارف مختلف از آن استفاده می‌کنند که البته بیشترین مصرف توتون استفاده در سیگار است. برگ‌های این گیاه حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی اعتیادآور نیکوتین و سایر مواد به‌ویژه هیدروکربن‌های چند اتوماتیک (PAH) هستند که به‌عنوان عامل مؤثر در بروز سرطان شناخته شده‌اند. اکنون نیکوتین برای تولید محصولات جدید مانند سیگارهای الکترونیکی و درمان اعتیاد نیز استفاده می‌شود. در خرید عمده دخانیات می‌توانید انواع محصولات دخانی را در حجم بالا خریداری کنید.

تاریخچه شرکت دخانیات ایران

گیاه تنباکو

شرکت دخانیات ایران از سال ۱۳۱۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت علاوه بر تهران در استان‌های گیلان، گلستان، اصفهان، مازندران و آذربایجان غربی دارای کارخانه است و به تهیه و تولید دخانیات می‌پردازد. این شرکت از سال ۱۳۸۱ با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های به روز دنیا، خط تولید خود را نیز مدرن و تولیدات خود را گسترش داده است.

در کنار تأسیس کارخانه دخانیات، مزارع بسیاری نیز برای کشت و برداشت توتون مورد استفاده قرار گرفته‌اند. با توجه به شرایط آب و هوایی در ایران، انواع توتون‌ها قابلیت کشت را در بسیاری از شهرها دارند. برخی از شهرها دارای زمین‌هایی هستند که توتون و تنباکو به خوبی در آنجا کشت می‌شود، از جمله زمین‌های گیلان، مازندران و گرگان زیر کشت توتون، زمین‌های فارس، خراسان و بوشهر زیر کشت تنباکو و البته زمین‌های کردستان و آذربایجان غربی نیز در زیر کشت توتون چپق قرار دارند.

محصولاتی که در شرکت دخانیات ایران تولید می‌شود انواع سیگار بهمن مشکی، سیگار بهمن، سیگار تیر، سیگار فروردین، سیگار ۵۷، سیگار هما فیلتر دار و سیگار اشنو ویژه است. هم اکنون شرکت دخانیات ایران با فراهم کردن تسهیلات لازم برای کشاورزان، تغییر در نوع بسته‌بندی و عرضه کالا با کیفیت بالا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های گروه دخانیات در خاورمیانه محسوب می‌شود. خرید عمده دخانیات خود را می‌توانید از بین محصولات شرکت دخانیات ایران انجام دهید. تمام محصولات این شرکت استانداردهای لازم را دریافت کرده‎اند و از توتون‏های مرغوب تهیه و تولید می‌شوند.

انواع محصولات دخانی

توتون و تنباکو پس از رشد، برداشت می‌شوند، فرآوری می‌شوند و برای تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این گیاه برای استفاده در سیگار، پیپ، سیگار برگ و قلیان استفاده می‌کنند. هیچ نوع بی‌خطری از محصولات دخانیات وجود ندارد، همه اشکال دخانیات حاوی نیکوتین هستند و می‌توانند باعث اعتیاد و مشکلات سلامتی برای انسان شوند. در عمده فروشی دخانیات تمام محصولات را می‌توانید با برندهای مختلف و با کیفیت بالا تهیه کنید.

  • سیگار

پیچیدن رول سیگار

شایع‌ترین و مرسوم‌ترین نوع دخانیات که در دسترس بیشتر عموم قرار دارد، سیگار است. می‌توان گفت حدود 96 درصد محصولات کارخانه‎‌های دخانیات، معطوف به تولید سیگار می‌شود. سیگارها در دو نوع فیلتردار و بدون فیلتر به بازار عرضه می‌شوند. برای تهیه سیگار، توتون را داخل یک کاغذ نازک قرار داده و آن را می‌پیچند. نیکوتین که یک ماده شیمیایی روان‌گردان و اعتیادآور است، در سیگار به وفور یافت می‌شود. نیکوتین موجود در توتون وارد ریه‌ها می‌شود و ۷ ثانیه بعد به مغز می‌رسد و باعث اختلال در عملکرد طبیعی بدن می‌شود. مصرف بیش از اندازه سیگار منجر به بروز بیماری‌های همچون سکته قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های ریه و سرطان خواهد شد.

  • سیگار برگ

سیگار برگ

سیگار برگ را مانند سیگار معمولی استفاده می‌کنند. در یک برگ تنباکو، توتون را ریخته و آن را مانند سیگار لول می‌کنند. ازلحاظ عرض و طول سیگار برگ با سیگار معمولی کمی متفاوت است. تفاوت دیگر این سیگار با سیگار معمولی این است که مقدار توتونی که در یک سیگار برگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، تقریباً ۲۰ برابر سیگار معمولی است.

بارزترین تفاوت بین سیگار برگ با سیگار معمولی، نحوه استفاده از آن است. دود سیگار برگ را به داخل ریه‌ها نمی‌کشند، پس از چند ثانیه نگه داشتن دود در داخل دهان آن را به بیرون رها می‌کنند. سیگار برگ دارای تنوع طعم و بوی مختلف ازجمله آلبالو، وانیل و قهوه است. برای روشن کردن سیگار برگ توصیه می‌شود از فندک‌های بوتانی استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سیگار برگ این است که می‌توانید پس از خاموش کردن، آن را مجدداً روشن و استفاده کنید. با ابزاری به نام کاتر سیگار قسمت خاموش شده سیگار را قطع کرده و مجدد آن را روشن کنید.

  • پیپ

تنباکو پیپ

دودی که از پیپ خارج می‌شود نسبت به سیگار قلیایی‌تر است، در نتیجه باعث می‌شود اعتیاد افراد نسبت به پیپ بالاتر برود. میزان توتونی که برای پیپ استفاده می‌شود چند برابر یک نخ سیگار است که این موضوع منجر به تولید دود بیشتر می‌شود، که نسبت به سیگار بسیار بیشتر است. متأسفانه افرادی که از پیپ استفاده می‌کنند دچار انواع بیماری‌های ریوی خواهند شد. توتونی که برای پیپ استفاده می‌شود با عطرهای مختلفی ارائه می‌شود. تفاوت توتون پیپ و سیگار در این است که توتون پیپ باید به‌صورت مرطوب استفاده شود، البته رطوبت توتون باید به اندازه‌ای باشد که دست شما خیس نشود، به همین علت باید آن را در ظروف در دار نگهداری کنید که علاوه بر مرطوب ماندن توتون، عطر آن نیز حفظ شود. نحوه قرار دادن توتون در پیپ بسیار ساده است، توتون را بین انگشتان خورد می‌کنند تا راحت در کاسه پیپ قرار بگیرد. از عمده فروشی دخانیات انواع توتون را برای مصرف پیپ تهیه و استفاده کنید.

  • قلیان

در مورد استفاده از قلیان و مضرات آن اطلاعات بسیاری منتشر شده است، طبق بررسی‌های انجام شده قلیان چندین برابر بیشتر از سیگار برای افراد مضر است. تفاوت عمده در قلیان و سیگار این است که یک بار استفاده از قلیان حدود 20 لیتر دود تولید می‌کند، درصورتی‌که یک نخ سیگار حدود یک لیتر دود تولید می‌کند. در خاورمیانه، آسیا مرکزی و شمال آفریقا بیشتر از قلیان استفاده می‌شود. برای قلیان از تنباکوهای مختلف استفاده می‌شود، ازجمله تنباکو بنیاد، تنباکو خوانسار، تنباکو کاشان، تنباکو بوشهر و تنباکو برازجان. تنباکوهایی که برای قلیان استفاده می‌شود امروزه با طعم‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود. البته طی بررسی‌های انجام شده این نوع از تنباکوها جزء بدترین نوع توتون محسوب می‌شوند چراکه کارخانه‌ها از دور ریز محصولات خود به‌واسطه مواد شیمیایی معطر آن‌ها را تهیه و تولید می‌کنند. تنباکویی که برای قلیان استفاده می‌شود نیز مانند سایر تنباکوها حاوی نیکوتین است. در خرید عمده دخانیات می‌توانید انواع تنباکوها برای قلیان را در عطر و طعم مختلف تهیه کنید.

  • تنباکو جویدنی

تنباکوی جویدنی یک تنباکو بدون دود است که در دهان و معمولا بین گونه و لثه یا دندان‎های بالای لب قرار می‎دهند. این تنباکوی درشت را باید با دندان‌ها خورد و ریز کرد تا نیکوتین آن آزاد شود. برای اینکه احساس خوبی از جویدن این توتون داشته باشید معمولا از طعم دهنده‎های شیرین استفاده می‎کنند. از این نوع تنباکو بیشتر در کشورهای آسیای جنوب شرقی استفاده‎ می‌شود.

فروش عمده دخانیات با مجوز قانونی

فروش دخانیات یکی از مشاغلی است که باید برای آن مجوز دریافت کنید. اگر بدون مجوز اقدام به فروش دخانیات کنید به جرم فروش کالای قاچاق مجرم شناخته خواهید شد و با شما برخورد قانونی می‌شود. برای دریافت مجوز عمده فروشی دخانیات می‌توانید از اتحادیه عطاران، عمده‌فروشان مواد شوینده و سقط فروشان این مجوز را دریافت کنید. ده گروه از افراد می‌توانند برای دریافت مجوز عمده فروشی دخانیات اقدام کنند، فروشندگان زعفران، فروشندگان عرقیجات گیاهی، فروشندگان مواد شوینده، فروشندگان چای، فروشندگان بذر گل، فروشندگان قهوه، فروشندگان ادویه، فروشندگان دخانیات، عطاران و سقط فروشان.

شرایط دریافت مجوز فروش دخانیات

پاکت سیگار

برای دریافت مجوز عمده فروشی دخانیات شرایطی در نظر گرفته شده است که با رعایت این شرایط می‌توانید مجوز فروش عمده دخانیات را دریافت کنید. اولین نکته‌ای که باید در نظر گرفت مساحت فروشگاه است، حداقل مساحت فروشگاه شما باید ۹ متر باشد و حداقل 100 متر با مدرسه فاصله داشته باشد. رعایت نکات بهداشتی از دیگر شروط دریافت مجوز است که باید از اداره بهداشت تأییدیه موردنظر را دریافت کنید. رعایت نکات ایمنی نیز برای جلوگیری از حوادث غیر مترقبه نیز الزامی است. همچنین از لحاظ جسمانی نیز فرد متقاضی باید کاملاً سالم باشد. علاوه بر ارائه کارت احراز هویت و گواهی عدم سوءپیشینه، اگر تمام شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید برای دریافت مجوز اقدام کنید. بازرس مربوطه برای بررسی شرایط شما اعزام و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد. پس از ارسال مدارک و پرداخت مبلغ حق عضویت مجوز شما صادر خواهد شد. مجوزی که برای شما صادر می‌شود یک سال اعتبار دارد، بعد از پایان یک سال در صورت نبودن مشکل، مجوز شما به مدت ۵ سال دیگر تمدید خواهد شد.

کد آیسیک چیست؟

کد آیسیک مخفف سیستم بین‌المللی طبقه‌بندی استاندارد صنایع است (International Standard Industrial Classification) . کد آیسیک کدی چهار رقمی است که برای تعیین هویت واحد صنفی استفاده می‌شود، با داشتن این کد تمام اطلاعات واحد صنفی شما در دسترس مقامات قرار می‌گیرد. اعداد این کد هر یک مفهوم خاصی دارند. دو رقم اول کد نشان دهنده نوع صنعتی است که شما در آن فعالیت می‌کنید، رقم سوم گروه صنعتی را مشخص می‌کند و رقم چهارم زیرمجموعه فعالیت شما را مشخص می‌کند. با داشتن این کد می‌توانید فعالیت‌های خود را در سطح بین‌المللی انجام دهید. توجه داشته باشید این کد بر اساس نوع فعالیت شما صادر می‌شود نه بر اساس کالا و خدماتی که ارائه می‌دهید.

خرید اینترنتی عمده دخانیات

انواع سیگار و توتون را برای قلیان می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر به صورت حضوری خریداری کنید. اما بسیاری از فروشگاه‌ها امکاناتی همچون خرید اینترنتی عمده دخانیات را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند تا مشتریان بتوانند محصول مورد نظر خود را با همان کیفیت به‌راحتی خریداری و درب منزل تحویل بگیرند. یکی از مزایای خرید اینترنتی این است که می‌توانید انواح محصولات را در کنار هم مقایسه و محصولی که مورد نظر شما است را خریداری کنید. کالای خود را از بین صدها برند گلچین کنید و آن را با بسته‌بندی مناسب تحویل بگیرید. در هنگام خرید عمده دخانیات ازجمله سیگار توصیه می‌شود از محصولاتی که فاقد تصاویر و پیام بهداشتی هستند خودداری کنید، چراکه این نوع از سیگارها قاچاق و توسط کارخانه‌های غیرمجاز تولید می‌شوند.

تخفیف خرید عمده دخانیات

معمولاً خرید عمده دخانیات نسبت به خرید جزئی آن مقرون‌به‌صرفه است و می‌توانید هزینه کم‌تری پرداخت کنید. اگر بخواهید دخانیات را به صورت جزئی نیز خریداری کنید، تمام قیمت‌ها به‌صورت مصوب تعیین شده‌اند و با خرید اینترنتی، قیمت واقعی کالا را پرداخت خواهید کرد. قیمتی که برای خرده فروشی تعیین می‌شود باید در تمام سطح شهر یکسان باشد. در تمام سایت‌های فروش اینترنتی دخانیات محصول مورد نظر خود را می‌توانید با قیمت کمتر از درج شده خریداری کنید. برخی از سایت‌ها دارای بسته‌های تخفیف هستند که می‌توانید خرید عمده دخانیات خود را با تخفیف خوبی تهیه کنید.

سخن پایانی

در گذشته از سوپرمارکت یا دکه‌های روزنامه‌فروشی می‌توانستید انواع دخانیات ازجمله سیگار یا توتون پیپ را تهیه کنید اما طبق ابلاغیه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت فقط مراکزی مجاز به فروش این محصولات هستند که مجوز لازم را دریافت کرده باشند. البته بیشتر مراکز می‌توانند به صورت خورده فروشی این اقلام را به فروش برسانند اما فروش به‌صورت عمده غیرقانونی خواهد بود. اگر قصد خرید عمده سیگار را دارید می‌توانید در عمده فروشی دخانیات آن را خریداری کنید، در یک بسته سیگار 20 نخ وجود دارد و هر قراصه حاوی 10 بسته پاکت سیگار و یک کارتن شامل ۵۰ قراصه است.