خرید و فروش عمده سیگار + قیمت

سیگار

سیگار تشکیل شده است از یک استوانه باریک که درآن مواد روانگردان، به طور معمول توتون وجود دارد که برای تدخین در یک کاغذ نازک پیچیده شده است.اکثر سیگارها حاوی محصول تنباکو بازپروری شده هستند که شامل ساقه‌های بازیافت شده توتون، ساقه برگ، گرد و غبار توتون و قطعات برگ توتون (ورقه ورقه کوچک آن) است که به آن‌ها چسب PVA برای اتصال لایه بیرونی کاغذ به یکدیگر، مواد شیمیایی و مواد پرکننده اضافه می‌شود و به همراه یک فیلتر مبتنی بر استات سلولز به صورت رول در می‌آید. این محصول دخانی در پاکت‌های حاوی 20 تا 50 نخ سیگار خرید و فروش می‌گردد.

سیگار

تاریخچه

در ابتدا از تنباکوهایی که امروزه در سیگار استفاده می‌گردد برای اهداف مذهبی، در مراسم‌ها توسط بومیان قاره آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفت. مایاها و بعدها آزتک‌ها در مناسک مذهبی تنباکو و سایر مواد مخدر روان گردان را دود می‌کردند و مرتباً کشیشان و خدایان را در حال سیگار کشیدن روی ظروف سفالین و معابد به تصویر می‌کشیدند.

در جهان معاصر اولین دستگاه تولید سیگار توسط خوان آدورنو (Juan Adorno) از مکزیک در سال 1847 ثبت اختراع شد. با اختراع دستگاه تولید سیگار دیگری در دهه 1880 توسط جیمز آلبرت بونساک (James Bonsack) و رشد چشمگیر مصرف این محصول، خرید و فروش عمده سیگار را به طور قابل توجهی در دنیا افزایش یافت.

انواع استفاده از تنباکو و توتون

بررسی اجزای سیگار

 • کاغذ نگهداری

کاغذ نگهداری مخلوط تنباکو ممکن است از نظر تخلخل متفاوت باشد تا امکان تهویه توسط یک یا دو ردیف هوای کوچک سوراخ شده با لیزر را فراهم کند و میزان سوختن سیگار و پایداری خاکستر تولید شده را کنترل کند.

 • محتویات دخانی
 1. ورق مخلوط برگ؛ خمیر تهیه‌شده با گرد و غبار توتون گرفته‌شده از ساقه و ساقه‌ی برگ‌های ریز شده
 2. برگ بازیابی‌شده؛ تهیه شده از ریز دخانیات بازیافتی، ساقه‌های توتون و تنباکو
 3. ساقه منبسط شده یا کیفی‌شده؛ ساقه‌های توتون و تنباکو خرد شده
 • مواد افزودنی

مواد افزودنی مختلفی با ترکیبات مرطوب کننده‌ای مانند پروپیلن گلیکول یا گلیسرول و همچنین محصولات طعم‌دهنده و تقویت‌کننده مانند کاکائو جامد، شیرین‌بیان، عصاره توتون و قندهای مختلف با مخلوط توتون خرد شده ترکیب می‌شوند.

 • فیلتر

فیلترهای سیگار معمولاً از فیبر استات سلولز ساخته می‌شوند.

مواد شیمیایی موجود در سیگار

تقریباً 600 ماده در سیگار وجود دارد که هنگام سوختن، بیش از 7000 ماده شیمیایی آزاد می‌کند. عمده‌ترین مواد شیمیایی تولیدی سیگار عبارتند از:

1-استون، 2-آرسنیک، 3-بنزن، 4-مونوکسید کربن، 5-سرب، 6-متانول، 7-نیکوتین، 8-قطران و 9-تولوئن

مواد تشکیل دهنده سیگار

پاکت و بسته‌بندی سیگار

یک بسته یا پاکت سیگار یک ظرف مستطیل شکل، با جنسی بیشتر از مقوا است، که حاوی 20 تا 50 نخ سیگار است. این بسته با یک فویل، کاغذ یا پلاستیک محافظ طعم، طراحی شده است و از طریق یک فیلم پلاستیکی غیر قابل نفوذ هوا ایزوله گشته و با کشیدن قسمت (pull-tabs) ، پاکت باز می‌شود. برخی از بسته‌های سیگار حاوی یک ظرف خالی برای دفع ته سیگار نیز هستند. برای تأثیرگذاری بیشتر شرکت‌های بسته‌بندی توتون و تنباکو از تکنیک‌های مختلفی مانند فویل طلا و نقره، نقش برجسته و چاپ روی صفحه استفاده می‌کنند. اما طبق قوانین جدید، بخشی از بسته‌بندی‌های سیگار بسته به اینکه در کدام کشور فروخته می‌شوند اغلب حاوی پیام‌های هشدار دهنده هستند.

خرید اینترنتی عمده سیگار

اگر تصمیم گرفته‌اید که با منفعت‌ترین خرید و فروش عمده سیگار خود را انجام دهید، تلاش و مسیریابی دشوار خواهد بود. شاید متوجه نشوید اما خرید از یک توزیع کننده عمده توتون و تنباکو مزایای زیادی برای بازرگانان مارک‌های متنوع سیگار و فروشگاه‌های دخانیات دارد. یکی از مزایای اصلی انتخاب خرید و فروش عمده سیگار از بستر اینترنت این است که از نظر قیمت بیشترین رقابت را خواهد داشت. دلیل این امر قطع شدن واسطه یا بازرگانانی است که به عنوان دلال بین خریدار و تولیدکننده فعالیت می‌کنند.

آن‌ها در مقایسه با گزینه‌های خرده‌فروشی، دخانیات و محصولات برتر را نیز ارائه می‌دهند. فروش و خرید عمده سیگار از عمده‌فروشان این محصول، ایده بهتری به شما می‌دهد که کدام محصولات دخانی عملکرد خوبی داشته‌اند و کدام محصولات عملکرد خوبی ندارند. هنگام خرید و فروش عمده سیگار، اگر به کالاهای اضافی مانند دستگاه‌های رول‌کننده یا حتی خود قطعات مانند کاغذ رول و فیلترها نیاز دارید، یک توزیع‌کننده عمده می‌تواند در تأمین منابع آن به شما کمک کند.

یکی از بهترین راه‌های خرید عمده سیگار، خرید اینترنتی این محصول است. به دلیل ظرفیت بالای عمده‌فروشی اینترنتی محصولات شما بسیار سریع‌تر از یک خرده‌فروش معمولی به شما عرضه می‌شود و با تحویل روز بعد در دسترس مشتریان، حتی در مناطق روستایی، قادر خواهد بود تمام نیازهای دخانیات مشتریان شما را برآورده کند و کابوس‌های موجودی شما را از بین ببرد تا فضای قفسه‌های خود را به سرعت و به راحتی به حداکثر برسانید.

هنگام خرید اینترنتی عمده سیگار از فروشگاه‌های اینترنتی، نسبت به زمانی که شخصاً به فروشگاه‌های فیزیکی مراجعه می‌کنید کار شما بسیار راحت‌تر خواهد بود. موقع خرید اینترنتی، می‌توانید تمامی مشخصات محصولات را به وضوح ببینید و امکان مقایسه محصولات مختلف برای شما فراهم خواهد شد. به همین علت است که امروزه خرید از فروشگاه‌های اینترنتی گسترش زیادی پیدا کرده است و حتی تنباکو، دستگاه‌های برش و رول کردن سیگار، کاغذ سیگار و قلیان را می‌توان از فروشگاه اینترنتی نظیر آمازون خریداری کرد. از دیگر مزایای خرید اینترنتی سیگار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قیمت خرید عمده سیگار

قیمت خرید عمده سیگار

تمام قیمت‌های موجود در این پست مربوط به اردیبهشت ماه 1400 می‌باشد؛ لذا جهت اطلاع از آخرین قیمت محصولات دخانیات وارد صفحه دسته بندی سیگار سایت آوان مال شده و از آخرین قیمت‌ها مطلع شوید.

نوسانات قیمت در بازار خرید و فروش عمده سیگار، افزایش نرخ ارز و رشد چندین برابری قیمت سیگارهای تولید داخل، بازار همیشه پرسود سیگار را پر سودتر کرده است. با توجه به تنوع بسیار زیاد سیگارهایی که در کشور عرضه می‌گردند در ادامه به بررسی قیمت‌های خرید و فروش عمده چند نوع از سیگارهای پر مصرف می‌پردازیم.

قیمت پیشنهادی فروش نماینده استانی باکس/ریال قیمت پیشنهادی فروش نماینده استانی کارتن/ریال قیمت پیشنهادی فروش عامل فروش کارتن/ریال محصول
1375000 68750000 68010000 وینستون ایکس اس آبی Winston XS Blue
1278000 63900000 63140000 وینستون قرمز (کاغذی) Winston filter soft pack
1278000 63900000 63140000 وینستون نقره‌ای (مقوایی) Winston silver king size
978000 48900000 48270000 کمل سفید Camel white king size
882400 44120000 43550000 کمل آبی Camel Blue king size
804000 40200000 39560000 مگنا قرمز (کاغذی) Magna filter soft pack
618600 30930000 30435000 اونیکس طلایی Onyx Gold
602000 30100000 29540000 ساتر طلایی Sater Gold

اگرچه طبق قانون انحصار دخانیات و مطابق با ماده ۷۳ قانون برنامه ششم توسعه، در بودجه سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به ترتیب مقدار 15000000 ریال و 2014500 ریال، مالیات و عوارض برای خرید و فروش عمده سیگار و محصولات دخانی درنظر گرفته شده است. و بنا بر لایحه مصوب40 درصد از درآمد مالیات بر دخانیات به وزارت بهداشت تعلق خواهد گرفت و در حال حاضر به سبب همه‌گیری کرونا این مبلغ که با توجه به مصرف فراوان سیگار چندان هم کم نیست؛ می‌تواند به توسعه و تجهیز بیمارستان‌های بخش بهداشت و درمان کمک شایانی کند.

تخفیف خرید عمده سیگار

هنگام خرید عمده سیگار حتی در حجم‌های پایین، برای مثال اگر به جای خرید یک پاکت، خرید یک باکس سیگار را انتخاب کنید منافعی دارد که مطابق با نوع سیگارهای ارائه شده در جدول بخش قبل به آن می‌پردازیم.

مقدار تخفیف در ازای خرید یک کارتن سیگار از عامل فروش/ریال مقدار تخفیف در ازای خرید یک باکس سیگار/ریال قیمت یک پاکت سیگار در بازار فیزیکی/ریال محصول
13980 12500 150000 وینستون ایکس اس آبی Winston XS Blue
13720 12200 140000 وینستون قرمز (کاغذی) Winston filter soft pack
13720 12200 140000 وینستون نقره‌ای (مقوایی) Winston silver king size
13460 12200 110000 کمل سفید Camel white king size
12900 11760 100000 کمل آبی Camel Blue king size
10880 9600 90000 مگنا قرمز (کاغذی) Magna filter soft pack
9130 8140 70000 اونیکس طلایی Onyx Gold
10920 9800 70000 ساتر طلایی Sater Gold

با توجه به مقادیر بسیار زیاد مصرف سیگار، تخفیفات خرید و فروش عمده سیگار در بلند مدت مقدار قابل توجهی خواهد بود که این مسئله به اهمیت خرید عمده سیگار اشاره دارد. همچنین می‌توان با حذف کردن بخشی از واسطه‌ها توسط خرید اینترنتی سیگار این مقدار صرفه‌جویی مالی را نیز افزایش داد.

شرایط دریافت مجوز عمده‌فروشی سیگار

برای خرید و فروش عمده سیگار و دخانیات به مجوز از جانب اتحادیه مربوطه نیاز است و خرید و فروش سیگار چه به صورت عمده و چه خرده‌فروشی قاچاق محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت. شرایط دریافت مجوز عمده فروشی سیگار به شرح ذیل است:

 • حداقل مساحت واحد صنفی مورد نظر می‌بایست نه متر باشد
 • رعایت تمامی نکات بهداشتی در واحد صنفی الزامی است
 • أخذ تاییدیه از بهداشت
 • رعایت نکات ایمنی در کار و جلوگیری از وقوع حوادث
 • وجود تمامی تجهیزات مربوط به کار
 • عدم مزاحمت برای همسایگان یکی از شروط است
 • متقاضی باید برای انجام کار از نظر جسمانی هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشد

نحوه دریافت مجوز عمده‌فروشی سیگار

با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده برای اخذ جواز عمده فروشی سیگار فرد متقاضی باید مراحل زیر را به خوبی طی کند:

 • در مرحله اولیه در یک دوره حدودا ده روزه، درخواست مورد بررسی قرار می‌گیرد
 • پس از اینکه پذیرش اولیه صورت گرفت امکان ارسال مدارک به اتحادیه به وجود می‌آید (برای ارسال مدارک سه ماه فرصت وجود دارد)
 • بعد از ارسال مدارک و پذیرش اسناد، باید از طریق سامانه ایرانیان اصناف وجوه الزامیه اتحادیه پرداخت گردد.
 • سپس از طرف بهداشت و اماکن برای بازرسی به واحد مذکور رجوع می‌گردد.
 • در صورت تایید بهداشت و اماکن، اتحادیه جهت صدور پروانه اقدام خواهد کرد.

در مرحله اول اتحادیه جواز کسب را برای مدت یک سال تایید می‌کند. و فرد می‌تواند به خرید و فروش عمده سیگار بپردازد. در مراحل بعد این جواز برای مدت 5 یا 10 سال تمدید می‌گردد.

تاثیر سیگار بر سلامت انسان

سیگار کشیدن باعث سرطان، بیماری قلبی، سکته، بیماری‌های ریوی، دیابت و بیماری انسداد مزمن ریوی شامل آمفیزم و برونشیت می‌شود. سیگار کشیدن همچنین خطر ابتلا به سل، برخی بیماری‌های چشم و مشکلات سیستم ایمنی بدن از جمله آرتریت روماتوئید را افزایش می‌دهد. کودکانی که در معرض دود سیگار هستند خطر بیشتری را برای ابتلا به عفونت‌های حاد تنفسی، سندرم مرگ ناگهانی نوزاد، بیماری گوش میانی، آسم و رشد ریه‌های کند حس می‌کنند.

خرید عمده سیگار

 1. عوارض سیگار بر قلب

هنگامی که مواد شیمیایی موجود در دود سیگار باعث تصلب شرایین و غلیظ شدن خون در رگ‌ها شود، حرکت گلبول‌ها برای رسیدن به اندام‌های حیاتی مانند قلب و مغز دشوارتر می‌شود. این مشکل می‌تواند لخته‌های خون ایجاد کند و در نهایت منجر به یک حمله قلبی یا سکته مغزی و یا حتی مرگ شود. از دیگر عوارض سیگار بر قلب می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بیماری کرونر قلب
 • فشار خون بالا
 • آنوریسم
 • بیماری سرخرگ محیطی
 1. عوارض سیگار بر ریه‌ها

از آن‌جا که دود تنباکو حاوی مونوکسیدکربن است، این گاز کشنده جایگزین اکسیژن بر روی سلول‌های خون و اعضای بدن را از اکسیژن مورد نیاز محروم می‌کند. آسیب ریه در اثر سیگار کشیدن به همین جا ختم نمی‌شود. 8 مورد از 10 مورد بیماری انسداد ریوی مزمن ناشی از استعمال دخانیات است. علاوه بر این، افراد سیگاری 20 برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری مبتلا به سرطان ریه می‌شوند. علاوه بر سرطان ریه، سیگار کشیدن می‌تواند منجر به سایر سرطان‌های تنفسی شود، مانند:

 • دهانه حلق (داخل دهان، شامل قسمت‌هایی از زبان، کام، پهلو و پشت گلو و لوزه‌ها)
 • حنجره
 • نای
 • برونش‌ها (یکی از دو راه هوایی بزرگ که نای را به ریه‌ها متصل می‌کند)
 1. عوارض سیگار بر مغز

نیکوتین از چندین انتقال دهنده عصبی، در مغز تقلید می‌کند. نیکوتین همچنین سیگنال‌های دوپامین را فعال کرده و احساس لذت بخشی ایجاد می‌کند. اما ممکن است دچار فراموشی شوید یا نتوانید به همان سرعتی که در جوانی فکر می‌کردید فکر کنید. اگر سیگار می‌کشید، ممکن است کاهش شناختی سریع‌تری نسبت به افراد غیر سیگاری داشته باشید.

 1. عوارض سیگار بر دندان
 • بد بو شدن دهان
 • زرد شدن رنگ دندان‌ها
 • بیماری‌های لثه
 1. عوارض سیگار بر پوست
 • پیری زودرس پوست
 • سرطان پوست
 • اکنه

توجیه مناسبی نخواهد بود برای خرید و فروش عمده سیگار که بگوییم سیگار کشیدن به مواردی همچون جلوگیری از ابتلا به پارکینسون کمک می‌کند.

کد آیسیک چیست؟

سیستم بین المللی طبقه‌بندی استاندارد صنایع یا به اختصار آیسیک (ISIC) ، طبقه‌بندی مرجع بین‌المللی فعالیت‌های تولیدی است و هدف اصلی آن تهیه مجموعه‌ای از دسته فعالیت‌ها است که می‌تواند برای جمع‌آوری و گزارش آماری با توجه به چنین فعالیت‌هایی مورد استفاده قرار گیرد.