فروش عمده تنباکو میوه ای الفاخر | عمده فروشی تنباکو

مقدمه

با ورق زدن کتاب‌های تاریخ می‌توان به رواج استفاده از تنباکو در ایران پی‌برد. اهمیت تأمین و فروش عمده تنباکو در ایران به حدی بوده که موجب جنبش بزرگ تاریخی به نام تنباکو در آن زمان شده است. تنباکو ماده مصرفی در انواع مختلفی از محصولات دخانیاتی مانند سیگار، پیپ و قلیان است. امروزه تهیه تنباکو‌هایی باکیفیت در طعم‌ها و بوی‌های مختلف که از میوه‌های متنوع تهیه شده‌اند به راحتی امکان‌پذیر است. انواع تنباکو‌های میوه‌ای را می‌توان با مراجعه به مراکز عمده فروشی تنباکو الفاخر تهیه کرد یا از طریق مراجعه به وب‌سایت آوان مال نسبت به خرید اینترنتی آن اقدام کرد.

اگر جز آن دسته ازطرف‌داران قلیان و تنباکو‌های میوه‌ای هستید، با ما همراه باشید تا با تنباکو و نحوه پرورش و تولید تنباکو‌ آشنا شوید.

تنباکو چیست؟

توتون گیاهی با برگ‌های پهن و سبز رنگ است، که حاوی ماده‌ای به نام نیکوتین، سلولز، آمونیاک و پروتئین است. این گیاه ابتدا در آمریکا شمالی و جنوبی رشد می‌کرد اما امروز در سراسر جهان نیز یافت می‌شود. تنباکو از برگ‌های خشک توتون تولید می‌شود.

تفاوت توتون و تنباکو در فرآوری انجام شده بر روی توتون است. توتون بدون هیچ فرآوری و مستقیما مورد مصرف قرار می‌گیرد در حالی که تنباکو از طریق خشک کردن برگ‌های توتون در چندین مرحله تولید می‌شود.

تنباکو چیست؟

روش‌های استعمال تنباکو در گذشته متفاوت بود. برخی تنباکو را می‌جویدن و برخی برگ‌ها رو به صورت رول در آورده، آن را آتش زده و دود آن را استنشاق می‌کردند و عده‌ای دیگر به‌صورت بخار شده که امروزه به نام قلیان شناخته می‌شود آن را مصرف می‌کردند.

باستان‌شناسان طبق یافته‌های خود، استفاده از تنباکو را به قبل از میلاد مسیح می‌دانند. مردم سرزمین مایا در آمریکا مرکزی در مراسم‌های مذهبی خود از تنباکو استفاده می‌کردند و سپس با مهاجرت آن‌ها تنباکو توسط قبایل دیگر امریکایی مورد استقبال قرار گرفت.

بومیان آمریکا در درمان بیماری‌هایی مانند تب، چشم درد، گزیدگی حشرات از تنباکو استفاده می‌کردند. ملوانان پرتغالی و اسپانیایی با سفرهای خود موجب گسترش استعمال تنباکو در دنیا شدند.

پرورش گیاه تنباکو

گیاه تنباکو در مناطق گرم و معتدل رشد می‌کند. خاک رس برای رشد گیاه تنباکو بسیار مناسب است. بو و طعم تنباکو به شرایط آب و هوایی در زمان پرورش توتون بستگی دارد. بارش باران در زمان رشد گیاه باعث تغییر در طعم و بوی تنباکو شده و باد شدید باعث ضخیم شدن برگ‌ها می‌شود که این موضوع تأثیر زیادی در مدت زمان خشک شدن گیاه و تبدیل آن به تنباکو دارد.

پرورش گیاه تنباکو به منبع اقتصادی بسیاری از کشورها تبدیل شده است. کوبا، چین، امریکا و برزیل ازجمله کشورهایی هستند که در پرورش تنباکو و توتون بسیار پیشرفت داشته‌اند.

پرورش گیاه تنباکو از طریق کاشت بذر آن انجام می‌شود. بذر گیاه تنباکو بسیار ریز است و از گل‌های کوچک و زرد رنگی که در بالای گیاه می‌روید به‌دست می‌آید.

این گیاه معمولا پانزده تا صد سانتی متر رشد می‌کند و برگ آن بزرگ و پهن است و حدوداً نیم متر ارتفاع دارند که دارای یک شیره چسبنده است.

پرورش گیاه تنباکو

به دلیل رقابت فشرده در کیفیت تولید تنباکو بین تولیدکنندگان در دنیا، حفظ و نگه‌داری از این بذرها اهمیت زیادی دارد.

یکی از شرکت‌های تولید کننده تنباکو در کوبا به دلیل جلوگیری از دسترسی سایر رقبا به بذرهای تنباکو با تغییرات ژنتیکی جلوی رویش گل این گیاهان را گرفته و بذرهای خود را در مکان‌های امن نگه‌داری می‌کند.

مراحل پرورش گیاه تنباکو با کاشت بذرهای توتون در زمین‌های مخصوص رویش بذر و یا سینی‌هایی که از خاک پوشیده شده‌اند آغاز می‌شود.

بعد از حدود 60 روز بذرها جوانه زده و چند سانتی متر رشد می‌کنند سپس آن‌ها را به مزارع پرورش گیاه تنباکو منتقل می‌کنند.

بعد از 40 تا 60 روز دیگر که گیاهان به اندازه کافی رشد کردند، آن‌ها را برداشت می‌کنند. درواقع از مرحله کاشت بذر تا مرحله برداشت گیاه تنباکو 90 تا 120 روز زمان لازم است.

برگ‌های گیاه توتون را دسته‌بندی کرده و بر روی نخ‌هایی آویزان می‌کنند تا آب موجود در برگ‌ها تبخیر شده و خشک شوند. رنگ برگ‌ها در طی این مرحله از رنگ سبز به قهوه‌ای تغییر می‌کند.

تنباکو الفاخر

بعد از این مرحله برگ‌ها را خورد کرده و در جعبه‌هایی به صورت فشرده قرار می‌دهند این عمل برای تخمیر بیشتر گیاه تنباکو انجام ‌می‌شود. پروسه تخمیر تنباکو شاید بیش از 5 سال هم در انبارها به طول بیانجامد.

انواع تنباکو

بیش از 70 نوع تنباکو در دنیا موجود است اما به طور کلی می‌توان انواع تنباکو را بر اساس نحوه تولید تنباکو و مکان پرورش گیاه به سه دسته تقسیم گردد. ویرجینیا، برلی و شرقی از انواع کلی تنباکو در دنیا هستند.

ویرجینیا:

برای اولین بار این گیاه در ویرجینیا آمریکا پرورش یافت و به همین دلیل نام آن را ویرجینیا نامی‌ده‌اند.

تنباکو ویرجینیا، در طی فرآیند به رنگ زرد متمایل به نارنجی تبدیل می‌شود و آن را به نام تنباکو روشن نیز می‌نامند. به دلیل گرمای زیادی که در پروسه خشک کردن تنباکو ویرجینیا استفاده می‌شود، می‌توان به مدت طولانی آن را نگه‌داری کرد. این تنباکو در تولید محصولاتی دودی مانند سیگار کاربرد دارد.

تنباکو ویرجینیا

برلی:

رنگ برگ گیاه برلی و روش خشک کردن آن از تفاوت‌های اصلی برلی با سایر تنباکوها است. رنگ برگ‌های گیاه برلی یا همان توتون، سبز پررنگ است. برگ‌های برلی برخلاف روش‌های خشک کردن برگ سایر گیاهان، با گرمای طبیعی و بدون هیچ گرمای اضافه دیگر خشک می‌شوند.

الفاخر

شرقی:

این تنباکو در کشورهای خاورمیانه مانند ترکیه تولید می‌شود.

تنباکو شرقی به دلیل خشک شدن در آفتاب طعم و بوی بی‌نظیری دارد.

تنباکو

انواع مصرف تنباکو

تنباکو به شیوه‌های مختلفی مورد مصرف قرار می‌گیرد. انواع سیگارها، پیپ و قلیان شیوه‌های مصرف تنباکو هستند.

سیگار:

تنباکو در ورق‌هایی به صورت رول پیچیده شده و با آتش زدن آن، تنباکو سوخته و ایجاد دود می‌کند.

پیپ:

تنباکو در حفره پیپ قرار داده و بعد تنباکو را آتش می‌زنند با این کار دود غلیظی ایجاد می‌شود.

قلیان:

نوع دیگر مصرف تنباکو استفاده از وسیله‌ای به‌نام قلیان است که طرفداران زیادی هم دارد. وسیله‌ای که دارای محفظه‌ای حاوی آب، شیلنگ و ظرف کوچک برای قرار دادن تنباکو است.

تنباکو در محفظه بالا قرار گرفته و روی آن با ذغال داغ پوشانده می‌شود. با این عمل تنباکو داغ شده ایجاد دود می‌کند.

نحوه تولید تنباکوی میوه‌ای

استفاده از تنباکوهای خالص به دلیل عطر تند و طعم تلخ آن برای همه افراد خوشایند نیست. در بعضی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و آفریقا با اضافه کردن طعم دهنده‌های میوه‌ای، تلخی و بوی تند تنباکو را کاهش می‌دهند.

تنباکوی میوه‌ای بیشتر در قلیان‌ها استفاده می‌شوند. تولید تنباکوی میوه‌ای بسیار ساده و راحت است و تنها با ترکیب چند ماده می‌توان به راحتی در خانه آن را تهیه کرد.

تنباکو، گلیسرین، عسل یا ملاس، طعم‌دهنده‌ها و میوه‌ها از مواد اصلی تولید تنباکوی میوه‌ای هستند. شما می‌توانید در منزل با انجام چند مرحله تنباکو میوه‌ای مخصوص خود را تهیه کنید.

مرحله اول

در ابتدا برگ توتون را تهیه کنید و مطمئن شوید که به خوبی خشک شده‌اند بعد به صورت نواری آن‌ها را خورد کنید.

مرحله دوم

بعد از خورد کردن توتون‌ها، آن‌ها را خیس کنید. این کار باعث از بین رفتن نیکوتین تنباکو می‌شود. هر قدر از میزان نیکوتین تنباکو کاسته شود عطر و طعم میوه‌ای که به آن اضافه می‌کنید را بیشتر حس خواهید کرد.

به مدت 30 دقیقه تنباکو را در آب بگذارید سپس آب را خالی کرده و مجددا در آن آب بریزید. روش دیگر برای از بین بردن نیکوتین موجود در تنباکو، به این صورت است که تنباکو را جوشانده سپس چندیدن بار با آب سرد آن را بشویید.

مرحله سوم

تنباکو را از صافی رد کنیدتا تمام آب موجود در آن از بین رفته و کمی صبر کنید تا تنباکو خشک شود سپس عسل یا ملاس را به آن اضافه کنید.

به ازای 3 گرم تنباکو 1 گرم عسل یا ملاس به تنباکو اضافه کنید، البته این میزان به ذائقه خود شما بستگی دارد.

مرحله چهارم

در این مرحله کمی آب اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید. می‌توانید از روغن‌های طعم دهنده نیز استفاده کنید.

مرحله پنجم

یک سیب را برش دهید. هسته و ساقه آن را جدا کرده و سپس آن را پوره کنید. پوره سیب را روی حرارت قرار دهید تا آب موجود در آن تبخیر شود.

مرحله ششم

گلیسرین را بعد از خنک شدن پوره به آن اضافه کنید. گلیسیرین آب موجود در مواد را جذب کرده و باعث ترکیب شدن پوره با تنباکو می‌شود.

مرحله هفتم

حال مواد را می‌توانید به تنباکو اضافه کرده و آن‌ها را با هم مخلوط کنید اگر مواد خشک به نظر می‌رسد کمی عسل اضافه کنید. مواد به دست آمده را با ورق قلع بپیچید سپس آن را در ورق فویلی قرار دهید. بسته فویلی خود را داخل فر با دمای 180 درجه به مدت 45 دقیقه قرار دهید. این کار باعث از بین رفتن رطوبت میوه‌های موجود در مخلوط می‌شود. بعد از این مدت می‌توانید فویل آن را باز کرده و مواد معطر خود را به آن اضافه کنید.

مرحله آخر

تنباکو میوه تقریبا آماده شده اما بهتر است آن را به مدت 24 ساعت در یک ظرف قرار داده و مطمئن شوید که هوا به آن نفوذ نمی‌کند سپس آن را در یخچال نگه‌داری کنید.

اگر زمان، حوصله و دقت لازم برای درست کردن تنباکو میوه‌‌ای را ندارید از تنباکو‌های میوه‌ای موجود در بازار می‌توانید تهیه و استفاده کنید.

در حال حاضر تولید کنندگان تنباکو، تنباکو‌های میوه‌ای را با تنوع طعم‌های زیادی به بازار عرضه کرده‌اند. امکان خرید اینترنتی با تخفیف مناسب از مراکز فروش عمده تنباکو میوه‌ای الفاخر نیز برای راحتی علاقه‌مندان تنباکوهای میوه‌ای فراهم شده است.

نحوه نگه‌داری تنباکو‌های میوه‌ای

حتما برای شما هم این مشکل پیش آمده است که بعد از 6 ماه از باز شدن بسته، تنباکو خشک شده و طعم آن تغییر کرده است. برای این که بتوانید از تنباکو‌های میوه‌ای خود در طولانی مدت نگه‌داری کنید بدون آن که از کیفیت آن کاسته شود لازم است نکات زیر را رعایت کنید.

1) بسته تنباکو را از نور خورشید و دمای زیاد دور نگه‌دارید.

2) بعد از باز کردن تنباکو آن را از بسته‌بندی جدا کرده و در ظروف در بسته نگه‌داری کنید، طوری که هیچ هوایی به آن نفوذ نکند.

3) بهتر است ظرف‌های تنباکو را در یخچال نگه‌داری کنید اما توجه داشته باشید که هرگز تنباکو خود را در فریز قرار ندهید.

تولیدکنندگان عمده تنباکو

چندین شرکت بزرگ در دنیا به تولید و توزیع انواع محصولات تهیه شده از تنباکو می‌پردازند.

شرکت بین المللی چین بیشترین سهم تولید تنباکو در درنیا را دارد بعد از آن شرکت‌های فیلیپس موریس، بریتیش امریکن، امپریال و دخانیات ژاپن به ترتیب بزرگترین تولید کنندگان عمده تنباکو هستند.

در این بین شرکت الفاخر در کشور امارت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تنباکو میوه‌ای برای مصرف قلیان در دنیا است. شرکت الفاخر از سال 1999 فعالیت خود را آغاز کرد و الان یکی از تولیدکنندگان معروف جهان است که تنباکوهای باکیفیتی را تولید می‌کند. الفاخر با بیش از 100 نوع تنباکو در بیش از 150 کشور دنیا شناخته شده است و طرف‌داران تنباکو‌های میوه‌ای بسیاری دارد.

تنباکو الفاخر

بهترین تنباکو‌های میوه‌ای الفاخر

تنوع محصولات تنباکوهای الفاخر بسیار زیاد است اما بعضی از این طعم‌ها از محبوبیت بیشتری در بین طرف‌دارن این برند برخوردار هستند.

دوسیب

این تنباکو مخلوطی از سیب قرمز و سبز همراه با شیرین بیان است. دوسیب دود زیاد با عطر و طعم خوبی را ایجاد می‌کند.

نعناع

یکی از بهترین طعم‌های خنک است. دود غلیظ و سبکی را ایجاد می‌کند.

سیب قرمز

طعم شیرین همراه دودی معطر وغلیظ ازویژگی‌های تنباکوی سیب قرمز است.

کاپوچینو

طعم و بوی غلیظ قهوه در تنباکو کاپوپچینو حس بسیار خوبی به همراه دارد.

خرید اینترنتی عمده تنباکو الفاخر

این امکان برای افرادی که قصد خرید عمده تنباکو الفاخر را دارند فراهم شده است که به راحتی بتوانند اقدام به خرید اینترنتی عمده تنباکو الفاخر کنند. برای خریداران عمده تنباکو، تخفیف عمده نیز در نظر گرفته شده است که باعث شده قیمت خرید عمده تنباکو الفاخر بسیار مقرون به صرفه شود.

جمع‌بندی

با توجه به استفاده زیاد از قلیان، استفاده از تنباکوی باکیفیت با قیمت مناسب حائز اهمیت است. خرید عمده تنباکو نیز بیشتر به نفع مصرف کننده است؛ علاقه‌مندان به قلیان با آگهی و شناخت انواع تنباکو می‌توانند برای خرید تنباکو‌های میوه‌ای از مراکز فروش عمده تنباکو الفاخر با تخفیف بسیار مناسب اقدام به خرید اینترنتی کنند.